Úprava funkčnosti mobilní aplikace Keetec GPS Sniper

Úprava funkčnosti mobilní aplikace Keetec GPS Sniper

Vážený uživateli KEETEC GPS SNIPERu,

vzhledem ke skutečnosti, že začátkem roku 2019 společnost Google výrazným způsobem změnila pravidla pro přístup mobilních aplikací ke čtení a zasílání SMS zpráv, byla naše společnost nucena upravit funkčnost mobilní aplikace KEETEC GPS SNIPER určené pro operační systém Android.

Jelikož nová pravidla neumožňují zasílání SMS příkazů a přijímání SMS notifikací na pozadí, je od verze 3.0 potřeba zvláštní potvrzení odeslání každého SMS příkazu. Přijaté notifikace jsou od této verze dostupné výlučně jako přijaté SMS.

V praxi to znamená, že pokud jste uživatelem systému KEETEC GPS SNIPER, na komunikaci používáte mobilní zařízení s operačním systémem Android a Vaše aplikace se aktualizovala na verzi 3.x, pro správné použití systému dodržte následující kroky.

 

Tyto a další podrobnosti o pravidlech naleznete na následujícím odkazu: https://play.google.com/intl/cs/about/developer-content-policy-print/

Příklady použití:

Odeslání požadavku na lokalizaci vozidla:

Po kliknutí na ikonu „Lokalizovat“ se automaticky otevře aplikace „zprávy“, kde je potřeba následné potvrzení odeslání SMS v předepsaném tvaru 4321 ?.

sniper-screen_cz

Stejný postup je potřeba dodržet pro všechny odeslané příkazy.

 

Přijetí notifikace:

Přijatou notifikaci je možné najít výlučně jako přijatou SMS.

clanok-google-3

Vzhledem ke změnám ve společnosti GOOGLE je také možné, že aplikace KEETEC GPS SNIPER v kombinaci s jednotkami staršího data po zmíněné aktualizaci neumožní otevření URL adresy pro určení polohy.

V praxi to znamená, že po kliknutí na URL adresu v přijaté SMS zprávě aplikace GOOGLE MAPS zobrazí chybové hlášení „k tomuto webu se nedá připojit“

clanok-google-4

Řešení č. 1

Ruční úprava URL adresy:
Vymažte text „WWW.“ ze zmíněné URL adresy

google-clanok2

Řešení č. 2

Update softwaru v řídicí jednotce KEETEC GPS SNIPER:

Kontaktujte své montážní středisko pro upřesnění dalšího postupu.

 

Řešení č. 3

Použití starší verze aplikace:

Starší verze aplikace zaručí plnou funkčnost Vašeho systému, tak jak jste byli zvyklí doposud. Pro stažení aplikace klikněte na link: https://file.tssgroup.sk/aa/GPS_Sniper_2.8.apk

POZNÁMKA: Před instalací je potřeba odstranit původní verze aplikace z Vašeho mobilního telefonu.